Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Devşirilen çocuğun hayatında ne gibi değişiklikler olmuştur?

Devşirilen çocuğun hayatında ne gibi değişiklikler olmuştur?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Devşirilen çocuğun hayatında ne gibi değişiklikler olmuştur?

Soru: Devşirilen çocuğun hayatında ne gibi değişiklikler olmuştur?

  • Cevap: Öncelikle Sosyal çevresi ve dini yaşantısı değişmiştir. Devşirilecek çocukların bazı niteliklere haizolması gerekmekteydi. 1. Ahmed devrinde kaleme alınan “Kavânîn-i Yeniçeriyân-ı Dergâh-ı Âlî” isimli, yazarı belli olmayan bir çalışma çocukların hangi kıstaslara göre seçileceği, çocuklar seçildikten eğitimleri bitene ve bir göreve tayin edilene kadar nasıl bir prosedür izlendiği vs. hakkında önemli bilgiler sunuyor. Esasında bu çalışma, kaleme alındığı 17. yüzyılın başında artık yozlaşmaya başlamış olan Yeniçeri Ocağı için geçmişteki Devşirme uygulamasını da yad ederek bazı yenilikler ve çözümler ileri sürüyor.

10. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!