Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Camp David Antlaşmaları imzalanmasına rağmen Orta Doğu’da bir barış ortamının sağlanamamasının sebepleri neler olabilir?

Camp David Antlaşmaları imzalanmasına rağmen Orta Doğu’da bir barış ortamının sağlanamamasının sebepleri neler olabilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Camp David Antlaşmaları imzalanmasına rağmen Orta Doğu’da bir barış ortamının sağlanamamasının sebepleri neler olabilir?

Soru: Camp David Antlaşmaları imzalanmasına rağmen Orta Doğu’da bir barış ortamının sağlanamamasının sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: Camp David Antlaşmaları İsrail ve Arap ülkeleri aralarındaki çatışmayı bitirmeyi amaçlamış fakat kağıt üzerinde etkili olmasına rağmen Orta Doğu’da bir barış ortamının sağlanamamasının sebepleri çoğunlukla Arafat’ın İsrail ile uzlaşmak konusundaki isteksizliği ile bağlaştırılmaktadır. Çoğu tarihçi Arafat’ın Camp David Antlaşmalarına yaklaşımlarının aslında Arap-İsrail çatışmalarına bir son getirmekten çok Arapların yararına olan bir senaryonun uygulandığını kesinleştirmek olduğunu düşünmektedir. Camp David Antlaşmalarının etkili olmamasının nedeni olarak Arafat’ın herhangi bir çözüme varılmadan veya önemli bir düşünce belirtmeden antlaşmanın şartlarının konuşulduğu masayı terk etmesi olarak düşünülmektedir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 202 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!