Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Bir ülkenin ekonomik kalkınmasıyla siyasi istikrarı arasında bir bağlantı var mıdır? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

Bir ülkenin ekonomik kalkınmasıyla siyasi istikrarı arasında bir bağlantı var mıdır? Arkadaşlarınızla paylaşınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bir ülkenin ekonomik kalkınmasıyla siyasi istikrarı arasında bir bağlantı var mıdır? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

Soru: Bir ülkenin ekonomik kalkınmasıyla siyasi istikrarı arasında bir bağlantı var mıdır? Arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bir ülkenin siyasal alandaki başarısı ve düzeni o ülkenin bütün alanlarını etkilemekte olup siyasal istikrara sahip olan ülkeler diğer alanlarda kalkınmayı başarmıştır. Bahsedilen bu alanlardan bir de ekonomik alandır. Ülkenin ekonomik alandan kalkınmasını siyasal istikrarla doğru orantılı olup düzgün ve gelişmiş ekonomi başarılı siyasal stratejilerin belirtecidir. Eğer ülkenin başındaki hükümet ekonomik alanlarda düzenlemeler yapıp hem üreticinin hep de tüketicinin refahını sağlamayı hedeflerse ekonomik kalkınmayı sağlamak adına bir adın atmış olur. Ülkenin siyasal birimlerinin hem yurtiçinde hem yurtdışında uyguladığı düzenlemeler ve takındığı tavırlar ülkenin ekonomisini belirleyen faktörlerdir. Öbür yandan, ekonomi siyasal istikrar dışında daha bir sürü faktörden etkilenmekte olup temelinde yöneticilerin bir sonraki adımına bağlı olarak değişim gösterir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 226 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!