Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Atatürk’ün Hatay Meselesi konusundaki görüşleri ile günümüzdeki Türkiye-Suriye ilişkileri arasında nasıl bir benzerlik görüyorsunuz? Kıyaslayınız.

Atatürk’ün Hatay Meselesi konusundaki görüşleri ile günümüzdeki Türkiye-Suriye ilişkileri arasında nasıl bir benzerlik görüyorsunuz? Kıyaslayınız.  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Atatürk’ün Hatay Meselesi konusundaki görüşleri ile günümüzdeki Türkiye-Suriye ilişkileri arasında nasıl bir benzerlik görüyorsunuz? Kıyaslayınız.

Soru: Atatürk’ün Hatay Meselesi konusundaki görüşleri ile günümüzdeki Türkiye-Suriye ilişkileri arasında nasıl bir benzerlik görüyorsunuz? Kıyaslayınız.

  • Cevap: Atatürk, Hatay meselesi için “Hatay meselesi benim için namus meselesidir” demiştir. Zira Hatay, Fransa topraklarında olsa da nüfusun büyük çoğunluğunu Türk halk oluşturmaktaydı. Buradaki Türk toplumun da anavatana katılması için varını yoğuna koyan Atatürk, Hatay’ı anavatana katmayı başarmıştır. Günümüz Türkiye-Suriye ilişkisine bakacak olursak Suriye’deki savaş ortamının Türkiye’ye ulaşmasını engellemek için Türkiye çeşitli politikalar izlemektedir. Bir tarafta kendi ırkından olan insanların olduğu toprağı anavatana katma düşüncesi, bir tarafta da olan çatışmanın mevcut vatanı olumsuz etkilememesi için alınan tedbirler.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 254 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!