Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Aşağıdaki ifadeleri birer cümleyle açıklayınız.

“Aşağıdaki ifadeleri birer cümleyle açıklayınız.” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki ifadeleri birer cümleyle açıklayınız.

Aşağıdaki ifadeleri birer cümleyle açıklayınız.

  • Cevap: 

Modernleşme: Modernleşme, az gelişmiş veya gelişmemiş toplumların modern, siyasal, toplumsal ve kültürel bakımdan sanayileşmiş ülkeler modelini benimsemeleri ve onlara benzeme sürecidir. Bir diğer tanıma göre: Bir cemiyetin mevcut nizamını, yani içtimai, maddi ve manevi medeniyetini bir tipten başka bir tipe çeviren bir süreçtir.
Kamuoyu: Kamuoyu, halkın benimsemiş olduğu, halkı tamamen ilgilendiren ortak görüşe verilen isimdir. Özellikle Almanya, Fransa, Polonya gibi gelişmiş Avrupa ülkelerinde ve demokratik olarak yönetilen cumhuriyetlerde kamuoyu sistemi kullanılmaktadır.
İhtisap Nezareti: Bugünkü anlamda belediye zabıta işleriyle, bugün valiliklere ve emniyet örgütüne verilen bazı işlerin idaresi bakımından (Osmanlı Devleti’nde) kurulmuş bir bakanlık.

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 223 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!