Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Arap ülkelerinde demokratik taleplerin 2010 yılına kadar dile getirilmeyişinin sebepleri neler olabilir?

Arap ülkelerinde demokratik taleplerin 2010 yılına kadar dile getirilmeyişinin sebepleri neler olabilir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Arap ülkelerinde demokratik taleplerin 2010 yılına kadar dile getirilmeyişinin sebepleri neler olabilir?

Soru: Arap ülkelerinde demokratik taleplerin 2010 yılına kadar dile getirilmeyişinin sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: 2010 yılındaki Arap ülkelerinin durumuna bakılacak olursa, bu ülkelerin demokratik olmayan monarşi yönetimi ile yönetildiğini görürüz. Monarşik düzende ülkenin başındaki kişi, elinde bulunan ülkenin gücünü yalnızca kendi kullanmak istemektedir. Bu nedenle Arap ülkeleri, ellerinden bu kuvveti alacak olan demokratik sisteme karşı politikalar izlemektedirler. Bu politikalar arasında, demokrasiyi isteyen, demokrasiyi savunan kişilerin cezalandırılmasını sağlamaktaydı. Yani, insanların 2010 yılında demokratik taleplerde bulunması devletler tarafından yasaklanmıştı. Bundan ötürü cezalandırılmak istemeyen halk da bu taleplerini dile getiremiyorlardı.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 248 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!