Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

ABD ve SSCB arasında Yumuşama Döneminin başlamasının nedenleri nelerdir?

ABD ve SSCB arasında Yumuşama Döneminin başlamasının nedenleri nelerdir?  Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

ABD ve SSCB arasında Yumuşama Döneminin başlamasının nedenleri nelerdir?

Soru: ABD ve SSCB arasında Yumuşama Döneminin başlamasının nedenleri nelerdir?

  • Cevap: Yumuşama Dönemi’nin asıl başlama nedeni bu iki ülkenin nükleer silahlanma yarışında aynı seviyeye gelmesidir. İki ülkenin nükleer silahlanma yarışında bu kadar ilerlemesi dünyanın nükleer bir saldırıya açık hâle gelmesine zemin hazırladı. Yani olası bir Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri savaşı dünyanın sonunu getirebilirdi. Bu yüzden iki ülke de bir Yumuşama Dönemi’ne girdi ve araları oldukça gergin olan bu iki ülkenin arasındaki buzlar erimeye başladı. Yani Yumuşama Dönemi’nin başlamasının başlıca nedeni nükleer silahlanmada gelinen seviyedir.

12. Sınıf Meb Yayınları T.C İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 222 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!