Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 20

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 20 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 20

Zaman nedir? Kim bunu kolayca ve kestirmeden tanımlayabilir? Kim onu, hakkında bir sözcük ortaya koyacak şekilde, düşüncede de olsa kavrayabilir? Fakat konuşma sırasında, zamandan daha tanıdık ve daha bilinir bir şeyden bahsedebilir miyiz? Ondan söz edince onu anlıyoruz, bir başkasının ondan bahsettiklerini duyduğumuzda da onu anlıyoruz. O hâlde zaman nedir? Eğer hiç kimse benden bunu sormazsa biliyorum ama soran kişiye onu açıklamak istesem mi bilmiyorum.

Zamanı hangi cümlelerle tanımlayabilirsiniz?

  • Cevap: Ne olduğunu en iyi bildiğimiz ama bizden açıklamamız istendiğinde bir türlü doğru cümlelerle tanımlayamadığımız bir kavramdır. Hemen her gün hayatımıza yön verse de onu somut şekilde anlatmaya çalışırken zorlandığımız bence hayatımızın doğduktan şimdiye kadar ki tüm anlarını oluşturan anlar bütünüdür.

Aşağıdaki metni okuyup soruyu cevaplayınız.
“Zaman; ezelî ve ebedî, öncesiz ve sonrasız bir akış olup hep ilerleyen bir şeydir. Başı ve sonu olmayan bir ırmak gibi evren ve maddeden bağımsız olarak yatağında akmaktadır.
Başka varlıklar ister olsun ister olmasın, ay ve gün ister dönsün ister dönmesin, ister uyanık isterse uykuda olalım, zaman durmadan yoluna devam eder, dakika ve anları arkada bırakır. Olay ve maddeler ister olsun isterse olmasın, zaman yine zamandır ve ebediyete kadar akışını sürdürür.”

Yukarıdaki sözlerinden hareketle Isaac Newton’ın zaman anlayışının temel özelliklerinin neler olduğu söylenebilir?

  • Cevap: Ne olursa olsun, geçmişten günümüze binlerce ölüm veya doğum acı ya da sevinç olursa olsun hiç bir şeyin onu etkilemediği ve sürekli ilerleyen bir şeydir zaman. Biz doğmadan önce de olan öldükten sonra da olmaya devam edece olan yegane şeydir.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap