Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 19

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 19 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 19

Aşağıda verilen sözleri okuyunuz ve soruyu cevaplayınız.

Tarihin bilinmesi geleceği düşünmek için zaruridir. Geleceğin hayalleri geçmişe karşı gelmek istediği zaman bile, kendi unsurları içinde, ona bağlı bulunmaktadır.
Gelecekteki hayatımız için açık ve mantıklı bir takvim oluşturabilmek ancak bugüne gelinceye kadar izlediğimiz yolu bilmekle mümkün olacaktır.

Yukarıdaki sözlerle anlatılmak istenen düşünceler nelerdir?

  • Cevap: Geleceği doğru ve yararlı kullanmak geleceği daha iyi kurgulamak için tarihten faydalanılmalı, tarihin ışığından faydalanılmalıdır.

Tarihin geleceğin planlanmasındaki rolü ve önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: Tarih bilimi bize geçmişte olan olayları durumları ve hatta hataları gösterdiğinden dolayı biz o bilgilerden ders çıkararak geleceği daha iyi daha doğru kurabiliriz. Böylece tarihin ışığı yolumuzu aydınlatır ve biz de gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakabiliriz.

Tarihin insanlığın gelişimindeki rolü hakkında neler söyleyebilirsiniz?

  • Cevap: Tarih insanlığa geçmişten günümüze neler ürettiğini, ne tür hatalar ve doğrular yaptığını gösteren bu yolla da insanlığa sorgulamayı ve hatalarından ders çıkarmayı neyi nasıl yaparsa ne tür sonuçlarla karşılaşacağını gösteren bir bilim olarak önemlidir.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!