Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 137

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 137 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 137

İslam zuhur edince Arap Yarımadası’nda yayılmış bulunan güçler, bir tek merkezde toplandı. Düzene ve örgütlü bir idareye sahip devlet kuruldu. Bu devlet ile Sasaniler ve Bizans gibi komşu memleketler arasında siyasi ilişkiler başladı. Bu devlet; kuruluşunun üstünden henüz on yıl geçmeden Acem (İran), Irak, Suriye, Filistin, Mısır ve öteki ülkelere başat oldu.”

Yukarıdaki sözden hareketle İslamiyet’in doğuşu öncesinde Arabistan’daki siyasi ve sosyal durum hakkında hangi çıkarımlarda bulunulabilir?

  • Cevap: Siyasi bölünmüşlük vardır. O dönemde komşu ülkelerle ilişkiler kurulamıyordu. Devlet örgütlü değildi kabileler ayrı yaşamaktaydı.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 137 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap