Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 111

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 111

Oğuz Kağan, Uluğ Türk’ün sözünü beğendi. Büyük bir kurultay topladı ve halkını çağırdı. Kırk gün kırk gece yediler, içtiler, sevindiler. Sonra Oğuz Kağan yurdunu altı oğlu arasında paylaştırdı ve onlara şöyle seslendi: “Ey oğullarım! Ben çok yol aştım, çok vuruşmalar gördüm. Çok kargı ve çok ok attım. Atla çok yürüdüm. Düşmanları ağlattım, dostlarımı güldürdüm. Ben Gök Tanrı’ya borcumu ödedim. Şimdi yurdumu size veriyorum.

Destanda anlatılanlara göre Oğuz Kağan’dan sonra başa geçecek yöneticiler öncelikle hangi özelliğe sahip olmalıdır?

  • Cevap: Çok yol aşmalılar, çok vuruşmaları gerekir. Çok ok atmaları iyi birer savaşçı olmaları gerekir. Atla kardeş gibi olmaları, düşmanları ağlatıp dostları güldürmeleri böylece de Gök Tanrı’ya olan borçlarını ödemeleri gerekmektedir.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap