Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 100

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 100 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

9. Sınıf Tarih Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 100

Orta Asya’nın coğrafi özelliklerinde meydana gelen değişikliklerin Türklerin hayatına etkileri neler olabilir?

  • Cevap: Bozkırlar, geniş otlaklar nedeni ile hayvancılığa elverişli idi. Tarım ise daha sınırlı bölgelerde yapılabiliyordu. Türkler, bozkır şartları gereği göçebe bir hayat yaşıyordu. Keçe çadırlarda otururlardı. Koyun, at, sığır gibi hayvanlar beslerlerdi. Hayvanlarına otlak bulabilmek amacıyla yaylak ve kışlak arasında dolaşıyorlardı. Orta Asya’nın acımasız şartları ve göçebe yaşamı Türk insanını yaşayabilmek için silahlı örgütlenme yanında insan sağlığı, hayvan sağlığı, tarım meteoroloji, yön tayini, coğrafya, hayvansal üretim ve dokumacılık konularında uzmanlaşmıştı. Bozkırda göçebe bir yaşantı süren Türkler her an yer değiştirme imkanına sahipti. Ata sahip olmaları göç konusunda önemli avantaj sağlamıştır. Geçim kaynağı olan hayvanları alarak hür iklimlere göç edebilirlerdi. Türkler bu özellikleri sayesinde esarete boyun eğmeden yaşamışlardır.

9. Sınıf Tarih Tuna Matbaacılık Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!