Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

9. Sınıf Meb Yayınları Tarih Neden Tarih Cevapları

9. Sınıf  Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Neden Tarih Cevapları

9. Sınıf Tarih Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Tarih ve Tarih Yazıcılığı Sayfa 19, 20, 21 Neden Tarih Soruları ve Cevapları 2017 – 2018

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Tarih Ders Kitabı Sayfa 19 Cevabı

Anthony Smith’in (Antoni Simit) “Hafıza yoksa kimlik yoktur; kimlik yoksa ulus yoktur.” sözünden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap: Bir toplumun hafızası demek onun tarihi demektir. Geçmişten günümüze geldiği her yol her ilerleme demektir. Bundan dolayı o günleri o gelenek ve görenekleri bilmeden bugünü bilmek yorumlamak mümkün değildir. Bugün bir kimlikten bahsediliyorsa o kimliği oluşturan unsurlardır. Bu unsurları da ancak tarih sayesinde bilebiliriz.

9. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Tarih Ders Kitabı Sayfa 20 Cevabı

Tarih öğrenmenin insana sağladığı faydalar neler olabilir?

  • Cevap: İnsanın geçmişten bugüne geçirdiği evreleri aşamaları medeniyetin nasıl ilerlediğini öğrenir. Bunun yanında geçmişten dersler çıkararak geleceğini sağlam temellere oturtur. Bir de elbette milli bilince sahip bir birey olur.

Millî kimliğin oluşmasında Asya Hun Devleti’nden günümüze kadar kurulmuş olan Türk devletlerinin (Görsel 1.9 ve 1.10) etkileri var mıdır? Neden?

  • Cevap: Kesinlikle vardır. Çünkü bizler hala o geçmişin izlerini ordudan devlet yönetimine hatta günlük yaşamın bir çok noktasında hala yaşatmaktayız. Mesela Asya Hun Devletindeki onluk sistem bugün ordumuzda hala kullanılmaktadır. İhtiyarlar meclisi ise TBMM olarak karşımıza çıkar. Yörük çadırlarının yapılması bile o günlerden gelen bilgilerle devam ettirilmektedir.
Tarih Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap