Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 38

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 38 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

8. Sınıf İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 38

Etkinlik 4: İttifak ve İtilaf Devletleri

İtilaf ve İttifak bloklarında yer alan devletlerin isimleri karışık bir şekilde verilmiştir. Verilen devlet isimlerini İtilaf ve İttifak bloklarına göre listeleyiniz.

Almanya, İngiltere, Avusturya-Macaristan, Bulgaristan, Yunanistan, Karadağ, Portekiz, ABD, Osmanlı Devleti, İtalya, Fransa, Japonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Belçika

  • Cevap:

İttifak Devletleri: Almanya, Avusturya-Macaristan, İtalya (Savaş başladığında İtilaf Devletleri’nin yanına geçti), Osmanlı Devleti, Bulgaristan.
İtilaf Devletleri: İngiltere, İtalya, Fransa, Yunanistan, Karadağ, Portekiz, ABD, Japonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Belçika.

8. Sınıf Meb Yayınları İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük Çalışma Kitabı Sayfa 38 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!