Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 69

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 69 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 69

2. Büyük Millet Meclisine Karşı Ayaklanmalar

Büyük Millet Meclisi, açıldıktan sonra Anadolu’nun birçok yerinde çıkan ayaklanmalarla mücadele etmek durumunda kaldı. Bu ayaklanmaların önemli bir bölümü İstanbul Hükümeti ve İtilaf Devletleri tarafından desteklendi. Azınlıklar da ülkeyi bölmeyi amaçlayarak ayaklanmalar çıkardılar.

Damat Ferit Paşa’nın başında olduğu İstanbul Hükümeti, Büyük Millet Meclisinin Anadolu’ya hâkim olmasını engellemek için Şeyhülislam’dan fetva alarak Mustafa Kemal ve arkadaşlarını vatan haini ilan etti. Ayrıca Millî Mücadele hareketini padişaha karşı bir ayaklanma gibi göstererek halkın dinî duygularını istismar ederek ayaklanmaya katılmasını sağlamaya çalıştı. İtilaf Devletleri bu ayaklanmaları destekleyerek işgallerini kolaylaştırmak istediler. Yine bazı Kuvâ-yı Millîye önderleri düzenli ordunun kurulması aşamasında Büyük Millet Meclisinin otoritesini kabul etmeyerek ayaklandılar (Tablo 2.1).

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 69 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!