Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 56

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 56 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 56

Etkinlik

Millî cemiyetlerden herhangi birinin kurucusu ile ilgili araştırma yaparak aşağıdaki şemayı doldurunuz.

  • Cevap:

TALAT PAŞA:

  • Adı: Mehmet Talat Paşa
  • Doğum yeri: İstanbul, Osmanlı İmparatorluğu
  • Doğum ve ölüm tarihi: 1874 – 1921
  • Yaşamı: Talat Paşa, Osmanlı İmparatorluğu’nda önemli bir devlet adamıdır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra siyasi kariyerine başlamış ve Birinci Dünya Savaşı sırasında Osmanlı İmparatorluğu’nun iç ve dış politikalarında etkili bir rol oynamıştır. Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemindeki siyasi çalkantılarda ve savaş döneminde hükümette yer almıştır.
  • Millî Mücadele’deki faaliyetleri: Talat Paşa, Millî Mücadele döneminde I. Dünya Savaşı sonrası Osmanlı İmparatorluğu’nun işgali ve bölünme sürecindeki etkinlikleri nedeniyle hükümet yetkilileri arasında suçlu ilan edilmiş ve 1921 yılında Berlin’de Ermeni bir suikastçı tarafından öldürülmüştür. Millî Mücadele’nin liderleri tarafından Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünde ve işgali sırasındaki rolü nedeniyle suçlanmıştır.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 56 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!