Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 33

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 33 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 33

2. Osmanlı Devleti’nin Savaşa Girişi

I. Dünya Savaşı başladıktan sonra Osmanlı Devleti tarafsızlığını ilan ederek kapitülasyonları tek taraflı kaldırdığını açıkladı. Balkan Savaşlarının yol açtığı yıkım henüz onarılamamıştı. Halk yorgun, devlet ekonomik yönden zor durumdaydı. Ordu yeni bir yapılanma içindeydi. Yaşı ilerlemiş birçok üst rütbedeki subay emekli edilmişti. Devlet adamlarının bir kısmı savaşta tarafsız kalınması gerektiğine inanırken Harbiye Nazırı Enver Paşa (Görsel 1.22) ve ona bağlı bir grup, İttifak Devletleri bloku içinde savaşa girilmesini savunuyordu. Bu grup, savaşı İttifak blokunun kazanacağını ve Osmanlı Devleti’nin bu sayede daha önce kaybettiği bazı toprakları geri alacağını düşünüyordu.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 33 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!