Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 29

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 29 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 29

Etkinlik

Aşağıdaki II. Meşrutiyet’in ilanı sonrasında basılan kartpostalı inceleyerek kartpostalın yanındaki soruları cevaplayınız.

1. Kartpostalın ortasında farklı dillerde “Yaşasın hürriyet, müsavat (eşitlik), uhuvvet (kardeşlik) ve adalet yazmasının sebebi ne olabilir?

  • Cevap: Kartpostalın ortasında farklı dillerde “Yaşasın hürriyet, müsavat (eşitlik), uhuvvet (kardeşlik) ve adalet” yazmasının sebebi, II. Meşrutiyet’in ilanının temel değerlerini vurgulamak ve halka mesaj vermek amacıyla olabilir. Bu değerler, meşrutiyetin getirdiği özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve adalet ilkelerini temsil etmektedir.

2. Kartpostalda üstte yer alan kişi kim olabilir? Neden?

  • Cevap: Kartpostalda üstte yer alan kişinin II. Meşrutiyet’in ilanından sonra halkın sevgisini kazanan ve önemli bir lider olan II. Abdülhamid’in olması mümkündür. II. Abdülhamid, Meşrutiyet’in ilanı sonrasında tahttan indirilmiş ve halk tarafından sevinçle karşılanmıştır.

3. Kartpostalda yer alan kişiler neden ellerinde bayraklarla toplanmış olabilir?

  • Cevap: Kartpostalda yer alan kişilerin ellerinde bayraklarla toplanmış olmalarının nedeni, II. Meşrutiyet’in ilanıyla birlikte ulusal bir sevinç ve birlik ruhunun oluşmasıdır. Bayraklar, milli birliği ve bağımsızlık arzusunu simgelerken, toplanan insanlar da Meşrutiyet’in getirdiği özgürlük ve umut duygusunu ifade etmek için bir araya gelmiş olabilirler.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 29 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!