Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 24

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 24 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 24

Mustafa Kemal 3. Ordu’da görevliyken sömürge arayışındaki İtalya’nın Trablusgarp’a saldırmasıyla Trablus- garp Savaşı başladı. Mustafa Kemal bölgeye gönüllü giden subaylar arasında yer aldı (Görsel 1.15). Tobruk ve Derne’de yerli aşiretleri teşkilatlandırarak İtalyanların ülke içinde ilerlemelerine izin vermedi. İlk askerî başarısını Trablusgarp’ta kazanan Mustafa Kemal, bu görevi sırasında binbaşılığa terfi etti.

Trablusgarp Savaşı’nın sona ermesinden sonra İstanbul’a gelen Mustafa Kemal II. Balkan Savaşı’nda Gelibolu Yarımadası’nda görev yaptı. Edirne’nin geri alınmasına katkıda bulundu.

Mustafa Kemal’in kararlı, çalışkan, ileri görüşlü kişilik yapısının askerî başarılarına katkıları nelerdir? Tartışınız.

  • Cevap: Mustafa Kemal’in kararlı, çalışkan ve ileri görüşlü kişilik yapısı, askerî başarılarına katkıda bulunmuştur. Kararlılığı, hedeflerine ulaşmak için azimle çalışmasını sağlamış ve onu zorluklar karşısında pes etmeyen bir lider haline getirmiştir. Çalışkanlığı, askeri stratejileri ve planları detaylı bir şekilde hazırlamasını ve uygulamasını sağlamış, böylece başarı şansını artırmıştır. İleri görüşlülüğü, durumu analiz ederek gelecekteki gelişmeleri öngörmesini ve buna göre hareket etmesini sağlamıştır. Bu özellikleriyle Mustafa Kemal, Trablusgarp Savaşı’nda yerli aşiretleri teşkilatlandırarak İtalyanların ilerlemesini engellemiş ve İkinci Balkan Savaşı’nda Edirne’nin geri alınmasına katkıda bulunmuştur.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 24 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!