Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 230

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 230 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 230

2000’li yıllardan itibaren cep telefonları ve genel ağ yaygınlaştı. Böylece bilgiye ulaşmak kolaylaştı. Ancak bu gelişmeler teknoloji bağımlılığına, aile ve arkadaşlık ilişkilerinde değişimlere neden oldu. Teknoloji bağımlılığı çağın önemli bir psikolojik rahatsızlığı hâline geldi.

1990’larda arabesk müzik popülerliğini yitirmeye başlarken pop müzik altın çağını yaşadı. Tarkan, Hakan Peker, Sertap Erener, Mustafa Sandal, Candan Erçetin gibi şarkıcılar büyük ilgi çekti. 2000’lerden itibaren Türk sineması yeniden canlandı ve gişede yabancı sinema filmlerini geride bırakmaya başladı. Derviş Zaim (Görsel 8.7), Nuri Bilge Ceylan, Semih Kaplanoğlu (Görsel 8.6), Yavuz Turgul gibi yönetmenler ulusal ve uluslararası yarışmalarda ödül alan filmleri yönettiler. Tiyatroya olan ilgi de artış gösterdi ve birçok oyun kapalı gişe oynanmaya başladı.

Spor alanında özellikle halter ve güreş gibi branşlarda 1990 sonrasında önemli başarılar elde edildi. Halterde Naim Süleymanoğlu (Görsel 8.8) ve Halil Mutlu kırdıkları dünya ve olimpiyat rekorlarıyla ülkemizi dünya çapında gururlandırdılar. Güreşte Mehmet Âkif Pirim, Hamza Yerlikaya, Rıza Kayaalp (Görsel 8.9) şampiyonluklar kazanan güreşçilerimizden yalnızca birkaçıdır. Futbolda A Millî Takım düzeyinde Türkiye, 2002 Dünya Futbol Şampiyonasında ve 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda 3. olarak önemli başarı kazandı. A Millî Erkek Basketbol Milli Takımı, 2001 Avrupa Basketbol Şampiyonası ve 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ikinci olmayı başardı. A Millî Kadın Voleybol Millî Takımı 2003 yılında Türkiye’de düzenlenen Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda gümüş madalyaya uzanırken 2012’deki şampiyonada bronz madalya kazandı.

  • CevapBu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 230 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Tarih Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!