Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 185

“12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Sayfa 185 Semih Ofset Sek Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf İnkılap Tarihi Ders Kitabı Cevapları Semih Ofset Sek Yayınları Sayfa 185

Etkinlik

Demokrat Partinin kurucularından Celal Bayar, Adnan Menderes, Refik Koraltan ve Fuat Köprülü’nün hayatını araştırarak aşağıdaki bölümlere kısaca yazınız.

  • Cevap:

Celal Bayar: Türk siyasetçi Celal Bayar, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci Cumhurbaşkanıdır. Demokrat Parti’nin kurucu üyelerinden biridir ve partinin liderlerinden biri olarak görev yapmıştır. Bayar, 1950 yılında Cumhurbaşkanı seçilmiş ve 1961 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür.

Adnan Menderes: Adnan Menderes, Türk siyasetinin önemli bir figürüdür. Demokrat Parti’nin kurucularından ve liderlerinden biri olan Menderes, 1950 yılında Türkiye’nin başbakanı olmuş ve 1960 yılına kadar bu görevi sürdürmüştür. 1960’ta gerçekleşen askeri darbe sonucu görevden alınmış ve idam edilmiştir.

Refik Koraltan: Refik Koraltan, Türk siyasetçi ve hukukçu olarak bilinir. Demokrat Parti’nin kurucularından biri ve önemli bir üyesidir. Aynı zamanda Türkiye’nin 4. Cumhurbaşkanı olarak görev yapmıştır.

Fuat Köprülü: Fuat Köprülü, Türk siyasetçi ve hukukçu olarak tanınır. Demokrat Parti’nin kurucularından biridir ve partinin önemli isimlerinden biri olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda Türk hukuk tarihine katkıları olan bir hukukçu olarak da bilinir.

12. Sınıf Semih Ofset Sek Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı Sayfa 185 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!