Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

11. Sınıf Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 212

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Sayfa 212 Cevapları Meb Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 212

1. Gazete ve diğer süreli yayınların, kamuoyu üzerindeki etkileri nelerdir?

  • Cevap: Kamu yararına, halk yararına, namuslu bir şekilde gazetecilik yapıldığında kamuoyu bundan çok etkilenmekte ve basına güvenmektedir. Ama tersi olup da hükumet yalakalığı yapıldığında halk gazeteleri nefretle hatırlamaktadır.

2. Osmanlı Devleti’nin Balkan topraklarını kaybetmesinin Anadolu’ya olan sosyokültürel etkileri nelerdir?

  • Cevap: Sayısal olarak göçler bir coğrafyada bir azalma başka bir coğrafyada ise bir artma meydana getirmektedir. Bu göçler nüfus artışının ya da azalışının yanı sıra nüfusun yapısında da önemli değişiklikler meydana getirmiştir. Her şeyden önce gerek Balkan coğrafyasında gerekse Türkiye’de nüfusun homojenleşmesine önemli etkiler yaparak ulus-devlet yapısına uyum sağlayacak bir nüfus yapısının oluşmasında önemli rol oynayacaktır. Bu durum ise Cumhuriyetin “Türk Milleti” üst kimliği ile yeni ve güçlü bir millet vurgusu yapabilmesine imkân sağlayacak bir ortamı doğuracaktır.

11. Sınıf Tarih Meb Yayınları Ders Kitabı Sayfa 212 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Matematik Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!